Bielbet – producent odwodnień z tradycjami

Firma Bielbiet swoją działalność rozpoczęła w 2000 roku. Główna działalność przedsiębiorstwa to produkcja odwodnienia liniowego z tradycyjnego betonu, żywic polimerowych, oraz tworzywa sztucznego.

W asortymencie dostępne są kanały odwadniające mają różna klasę obciążeniową od A15 do E600. Dzięki czemu firma oferuje szeroką ofertę produktów, które mogą trafić do indywidualnych klientów, jak również do przedsiębiorstw budowlanych, oraz składów budowlanych.

Zgodnie z nomą PN-EN 1433:2005 klasy obciążeń, informują nas o możliwości zastosowania odwodnienia w rozmaitych miejscach:

  • A15 – ruch pieszy, rowerowy, tereny zielone;
  • B125 – parkingi, garaże samochodowe;
  • C250 – stacje serwisowe, parkingi dla samochodów ciężarowych, myjnie;
  • D400 – drogi szybkiego ruchu, place manewrowe;
  • E600 – obszary przemysłowe, porty;
  • F900 – duże obszary przemysłowe, lotniska.

Klasy odwodnieni z tworzyw sztucznych, stosuje się w zakresie od A15 do C250, natomiast odwodnieni betonowych w zakresie od A15 do F900 . Odwodnienia są wykonane są w zależność od obciążenia i miejsca montażu:

– z rusztem z blachy ocynkowej (klasa A15)
– z rusztem z blach kwasoodpornej (klasa A15)
– z rusztem żeliwnym (klasa B125, C250, D400, oraz E600)

Odwodnienia liniowe stosowane są w celu szybkiego i skutecznego odprowadzenia wody deszczowej, lub innych płynnych substancji z powierzchni ziemi, utwierdzonych materiałami twardymi takimi jak bruk, oraz kostka brukowa. Materiały te ze względu na swoje właściwości nie są w stanie wsiąknąć nadmiaru wody, dlatego używane są odwodniania liniowe. Liniowe systemy odwodnienia wykonane z tworzywa sztucznego, są odporne na korozję, odporne na substancje chemiczne, do tego są lekkie i elastyczne. Kanały z tworzywa sztucznego są niedrogie, dlatego stosowane są głównie na zewnątrz budynków m.in. przy wjeździe do garażu, wzdłuż krawędzi, na parkingach, czy tarasach.

Kanały odwadniające betonowe wykonane są z wysokiej jakości batonu, są solidne, wytrzymałe i jednocześnie estetyczne i w zależności o typu posiadają krawędzie ocynkowane, lub zbrojenia ze stalowymi krawędziami. Odwadniania betonowe, dzięki gładkiej powierzchni zapewniają szybki przepływ wody. Trzeci rodzaj kanału to polimerobetonowe, wyprodukowane z ulepszonej mieszanki poliestrowej, żywicy i kruszywa kwarcowego, dzięki czemu są o wiele bardziej odporne mechanicznie i chemicznie od betonu tradycyjnego.

W ofercie firmy Bielbet znajdują się także inne produkty: studzienki podrynnowe, studzienki kanalizacyjne i obrzeża trawnikowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *