Urządzenia laboratoryjne – ceny, rodzaje, najważniejsze informacje

Urządzenia laboratoryjne aktualnie występują w większości laboratoriach, w instytucjach medycznych, placówkach naukowo-badawczych, aptekach, oczyszczalniach ścieków, gdzie używa się nie tylko podstawowego wyposażania laboratoryjnego, ale także specjalistycznych urządzeń laboratoryjnych.

Szeroki asortyment urządzeń laboratoryjnych wraz z cennikiem oferuje firma Equimed. Firma oferuje spory wybór wyposażenia do każdego laboratorium wykorzystywanych podczas takich procesów jak diagnostyka laboratoryjna, filtracja, ogrzewanie, chłodzenie, sterylizacja, mieszanie i wirowanie. Ze względu na ciągły rozwój nauki oferta jest stale poszerzana i dopasowywana do aktualnego zapotrzebowania. Ze względu na obszerny wybór można zaopatrzyć swoje laboratorium w niezbędne urządzenia w jednym miejscu.

Wśród nich można wyróżnić następujące urządzenia laboratoryjne cennik:

Suszarki laboratoryjne – pozwalające na utrzymanie temperatury wyższej niż temperatura otoczenia. Dostępne są m.in. suszarki z naturalnym obiegiem powietrza, oraz wysuszonym, modele o wysokiej odporności chemicznej, a także suszarki próżniowe.
Cieplarki laboratoryjne – pozwalające na precyzyjne sterowanie i utrzymywanie temperatury oraz innych czynników mających wpływ na przebieg badania. W ofercie wyróżnia się cieplarki z obiegiem powietrza naturalnego, bądź wymuszonego, próżniowe, z chłodzeniem lub ze wstrząsem.
Szafy chłodnicze, chłodziarko-zamrażarki, witryny chłodnicze, zamrażarki stojące – służce głównie do utrzymania odpowiednio niskich temperatur.
Sterylizatory – służący do sterylizacji za pomocą ciepłego powietrza. Dostępne w dwóch wersjach z grawitacyjnym i wymuszonym obiegiem powietrza, oraz parowe.
Łaźnie – służące do przeprowadzania analiz i procesów chemicznych w środowisku kąpieli wodnej lub olejowej. Wyróżnia się łaźnie wodne, łaźnie olejowe LOO oraz łaźnie piaskowe.
Piece muflowe oraz urządzenia grzewcze – zalecane do przeprowadzania procesów spalania, prażenia, wygrzewania, wypalania próbek i obróbki cieplnej. Urządzenia grzewcze to m.in. płyty grzewcze PG, laboratoryjne płaszcze grzewcze.
Mieszadła i elementy mieszające – to sprzęt laboratoryjny służący do bezkontaktowego mieszania cieczy w naczyniach. Wyróżnia się mieszadła: magnetyczne, mechaniczne, magnetyczne bezsilnikowe.
Wytrząsarki – wykorzystywane są głównie do mieszania i wytrząsania mniejszych próbek, jak i większych prób umieszczonych w butelkach, kolbach, rozdzielaczach.

Więcej na ten temat można się dowiedzieć odwiedzając domową stronę firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *