Doniczki plastikowe – dlaczego są popularne?

Doniczki to podstawowe akcesoria, jakimi musi dysponować każdy, kto zajmuje się hodowaniem czy choćby pielęgnacją roślin. Żeby utrzymać jakiś okaz przy życiu, wyprowadzając go z jego naturalnego środowiska, czyli kawałka gleby na łonie natury, trzeba upewnić się, że stworzy mu się odpowiednie warunki do rozwoju – właśnie dzięki wykorzystaniu odpowiedniej doniczki. Taki przedmiot powinien mieścić w swoim wnętrzu całą bryłę korzeniową i jednocześnie taką ilość przykrywającej korzenie ziemi, by roślina mogła pobierać potrzebne jej do życia substancje odżywcze i wodę. Doniczki są wykorzystywane od wielu stuleci – a przez wieki wypróbowano także wiele tworzyw, służących do sporządzania takich pomocy.

Doniczki plastikowe – jakie mają zalety?

Obecnie, szukając doniczki, natrafia się na bardzo bogaty asortyment naturalnych materiałów. Można znaleźć doniczki drewniane, ceramiczne, z kamionki, a nawet z tworzyw biodegradowalnych. Oczywiście dokonując ostatecznego wyboru, należy mieć na uwadze przeznaczenie konkretnej doniczki, warunki w jakich będzie przebywała czy preferencje estetyczne osoby, która będzie mieć do czynienia z rośliną umieszczoną w danej doniczce. I trzeba też przyznać, że palmę pierwszeństwa w tej kategorii bardzo często wygrywa jeden z najmłodszych materiałów, wykorzystywanych do produkcji doniczek – plastik. Ponieważ okazuje się bardzo uniwersalny, sprawdza się w wielu sytuacjach i okolicznościach.

Plastik, czyli syntetyk wytwarzany w fabrykach przemysłowych, to tworzywo ogromnej ilości akcesoriów, z których korzystamy na co dzień – i w branży ogrodniczej również go nie brakuje. Z łatwością można zdobyć między innymi doniczki plastikowe. Wśród ich zalet należy wymienić elastyczność ścianek – to właściwość, której próżno szukać u innych rodzajów doniczek, a niekiedy jest bardzo pożądana, bardzo ułatwia na przykład proces przesadzania rośliny. Te wykonane z plastiku mają też przystępne ceny, ponieważ produkuje się je masowo, z tworzywa syntetycznego, czyli pozyskiwanego w realiach hali produkcyjnej. Plastikową doniczkę można wykorzystywać wielokrotnie, łatwo utrzymać ją w czystości, a w razie potrzeby można zrobić w niej potrzebne otwory odwadniające bryłę korzeniową.

Więcej o doniczkach przemysłowych znajdziesz tutaj: http://www.formplast.pl/oferta/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *