Jak wybrać odpowiednią huśtawkę bocianie gniazdo?

Huśtawki bocianie gniazdo cieszą się ogromną popularnością. Można spotkać je nie tylko na placach zabaw, ale również siłowniach zewnętrznych, salach terapeutycznych, czy też przydomowych ogrodach. Coraz więcej osób rezygnuje z tradycyjnego sprzętu właśnie na rzecz tego modelu. Istotne jest to, aby podczas zakupu sprawdzić wszystkie najistotniejsze parametry, które warunkują komfort użytkowania.

Maksymalny udźwig

Huśtawka bocianie gniazdo SportBody może być używana nie tylko przez dzieci, ale również dorosłych. Wiele zależy od średnicy siedziska. Należy również sprawdzić maksymalny udźwig – na rynku można bez trudu znaleźć modele, które wytrzymają nawet obciążenie powyżej 150 kg. Takie huśtawki nie są zwykle typowo dziecięce, a rekreacyjne. Z pewnością będą źródłem rozrywki dla całej rodziny.

 

Rodzaj i jakość materiałów

Huśtawka bocianie gniazdo to siedzisko zawieszone na linach. Oczywiście może być ona produkowana z rozmaitych materiałów. Użytkownicy najchętniej wybierają modele z tkaniny, która jest przyjemna dla skóry i nie powoduje bolesnych obtarć. Jest to szczególnie istotne dla dzieci, które posiadają delikatną skórę.

 

Duży wpływ na bezpieczeństwo użytkowania ma także wytrzymałość konstrukcji. To właśnie do niej mocowane jest siedzisko. W tym przypadku dobrze sprawdza się metal, który świetnie znosi specyficzne warunki eksploatacji. Warto wziąć pod uwagę stal nierdzewną, która jest odporna na proces korozji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *