Sroga zima – jak nie zmarznąć? Kominiarki!

Chociaż Polska należy do strefy klimatu umiarkowanego, to zimy wydają się co roku zaskakiwać nie tylko drogowców, ale także sportowców, a nawet zwykłych spacerowiczów. Rekordowe temperatury spadały już poniżej 30 stopni Celsjusza, co stanowi prawdziwie syberyjski wynik! Tego typu pogoda niespecjalnie zachęca do opuszczenia ciepłego kominka we własnym domu, lecz aktywnego człowieka nic nie jest w stanie powstrzymać przed codziennym treningiem! Tak się składa, że są to warunki idealne dla wielu sportów zimowych, dlatego aż szkoda jest nie skorzystać z takiej okazji.

Czemu w takim razie tak niechętnie wychodzimy na zewnątrz podczas zimy? Odpowiedź jest oczywista – na dworze jest zimno. Na szczęście, rozwiązanie tego problemu także nie należy do szczególnie skomplikowanych – wystarczy ubrać się cieplej.

Czy kwestia ta jednak faktycznie jest aż tak prosta? Jak się okazuje, zwykłe zawinięcie się w trzy swetry i dwie kurtki nie jest najlepszym pomysłem. Uprawiając sport musimy wziąć pod uwagę również swobodę naszych ruchów, a nie tylko zabezpieczenie przed zimnem. Znalezienie odpowiedniej odzieży nie należy jednak do szczególnie trudnych zadań. Najlepszym pomysłem jest odwiedzenie sklepu, który sprzedaje artykuły sportowe i zaopatrzenie się tam we właściwy sprzęt. Już za kilkadziesiąt złotych można ubrać się ciepło jak prawdziwy himalaista!

Szyja, głowa, uszy, nos – co najlepiej zabezpieczyć przed zimnem?

Jeśli mowa o ekstremalnych temperaturach, to należy rozważyć możliwość odmrożeń. Być może kwestia ta wydaje się absurdalna, lecz zimowe wycieczki górskie mogą wiązać się z bardzo nieprzyjemnymi doświadczeniami.

Najbardziej narażone są odstające części ciała, a mianowicie nos, uszy, usta. Zwykła czapka nas nie ochroni, tutaj potrzeba bardziej wyspecjalizowanego sprzętu. Nieocenione okazują się kominiarki, których popularność wśród zimowych sportowców szybko wzrasta. Nie można się temu zjawisku dziwić – pod wieloma względami jest to sprzęt idealny. Jaki sekret skrywają kominiarki, które znajdziesz na https://www.asport.pl/k/10/kominiarki/?

W odróżnieniu od szalika czy kołnierza, komin jest bardzo uniwersalny i łatwiejszy do dopasowania. Zależnie od panujących warunków, można go naciągnąć na inne partie twarzy. Wiele modeli łączy w sobie funkcje szala oraz czapki. Poza tym, kominiarki są bardzo wygodne, a ich elastyczny materiał doskonale przylega do skóry. Tworzywa, których używa się do produkcji kominiarek muszą spełniać konkretne standardy, dlatego producenci dbają, aby te były dostatecznie delikatne w dotyku i nie drażniły skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *