Co to jest wałek do ćwiczeń i do czego można go używać?

Wiele osób ćwiczących narzeka na monotonię swoich treningów. Obecnie asortyment akcesoriów do ćwiczeń jest na tyle szeroki, że nawet osoby początkujące mogą znaleźć coś dla siebie. Niezależnie czy celem jest utrata kilogramów czy rzeźbienie sylwetki i rozwijanie kondycji, można dopasować przynajmniej kilka przydatnych gadżetów do ćwiczeń zarówno w domu jak i na siłowni.

Co to jest wałek do ćwiczeń i do czego można go używać?

Wałek jest bardzo popularnym gadżetem, który urozmaica treningi brzucha oraz pleców. Jest przydatny dla osób, które chcą mocniej wyrzeźbić swoją sylwetkę, a na widok klasycznych brzuszków. Niektóre wałki wyglądają jak kółka do ćwiczeń, z których po bokach wystają uchwyty do trzymania. Kółka różnią się grubością i na początku najlepiej wybierać te podwójne, które są bardziej stabilne. Inne wałki nie mają uchwytów i wykonane są w całości z pianki. Używanie ich rozluźnia mięśnie, dlatego zalecane są do rozciągania po zakończonym treningu, ale same ćwiczenia z wykorzystaniem wałka mogą pomóc z bólem, co wykorzystywane jest przez fizjoterapeutów.

Kółko do ćwiczeń (https://www.sportbody.pl/pol_m_Fitness-i-silownia_Akcesoria-fitness_Walki-i-kolka-do-cwiczen-1105.html) jak i wałek to stosunkowo tanie gadżety, które urozmaicają ćwiczenia. Są także proste do używania i można je wykorzystać do samodzielnych ćwiczeń jak i rozciągania ciała po zakończonych ćwiczeniach. Efektami używania są wymodelowanie sylwetki oraz wzmocnienie mięśni, co pozytywnie wpływa również na utrzymywanie prawidłowej postawy ciała. Niestety trening z nimi nie zastąpi efektów cardio, których głównym efektem jest utrata kilogramów i wzmocnienie kondycji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *