Worki wodoszczelne – nie daj się pogodzie

Miłośnicy długich wypraw rowerowych z pewnością niejeden raz przekonali się na własnej skórze, co to znaczy przemoknąć do ostatniej nitki. Klimat jest jaki i jest i ostatnio w miesiącach wakacyjnych można zaobserwować więcej ulew niż w pełni słonecznych dni. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z ulubionej formy wypoczynku – wystarczy się odpowiednio przygotować.

Jak wybrać worek wodoszczelny?torba wodoszczelna

Ciekawą propozycją dla wszystkich rowerzystów planujących dłuższą wyprawę na dwóch kółkach są worki wodoszczelne (koniecznie sprawdź). Jest to doskonałe uzupełnienie sakw montowanych na bagażnik rowerowy. Jednak ze względu na ograniczone miejsce warto wybierać niewielkie worki. Optymalne będą takie o pojemności dwudziestu czy trzydziestu litrów. Do worka można zapakować namiot lub inne rzeczy, które powinny zostać suche nawet przy bardzo intensywnych opadach deszczu.

Mocowanie worka na bagażniku

W zależności od wielkości worka można zamontować go wzdłuż bagażnika lub w poprzek. Zawijane zapięcie zakończone klamrą da się przyczepić bez problemu do rurki od siodełka. Aby zapewnić stabilność bagażu warto do jego mocowania użyć specjalne elastyczne gumy zakończone haczykami. Taki montaż sprawi, że nawet jazda po nierównym terenie nie będzie miała wpływu na przemieszczanie się bagażu. Worki transportowe przydatne są także przy innych wyprawach, na przykład w trakcie spływów kajakowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *