Dozownik na detergent, czyli co czyni zlew w pełni funkcjonalnym

Każdy zlewozmywak pojawia się w danym domu czy pomieszczeniu gospodarczym z jednego, kluczowego powodu – ma umożliwić mieszkańcom czy użytkownikom wnętrza dostęp do czystej, bieżącej wody. I choć to ona jest kluczowym środkiem służącym do zachowania higieny, nie zawsze wystarczy do tego, by skutecznie usunąć zanieczyszczenia – czy to z rąk, czy z przedmiotów, które chce się zdezynfekować. Substancje myjące składają się ze związków chemicznych, które przylegają do cząsteczek brudu i pomagają je zneutralizować.

Najprostszą substancją tego rodzaju są mydła i tworzone na ich bazie płyny, ale często niezbędnikiem w kuchni czy łazience okazują się bardziej złożone detergenty, którym nie są straszne bardziej uporczywe i uparte zabrudzenia.

Dozownik na detergent – szczegół, który usprawnia pracę

Spędzając czas w kuchni i zajmując się pracami domowymi, wykonywanymi w zlewie, wypada stale mieć pod ręką pojemnik z detergentem. Sama obecność środka to połowa sukcesu – mile widzianym udogodnieniem jest umieszczenie go w takim pojemniku, który umożliwia nabranie środka w szybki i higieniczny sposób. Takie zadanie najlepiej wykonują specjalne dozowniki, czyli pojemniki wyposażone w pompkę. Wystarczy nacisnąć szczyt pojemnika, by wydostała się z niego porcja środka myjącego – można mieć wówczas nawet ubrudzone ręce, ale i tak nie wpłynie to na jakość detergentu znajdującego się w dozowniku. Tego typu pojemniki funkcjonują oczywiście jako samodzielnie stojące butelki, zwieńczone odpowiednim mechanizmem. Zdarza się jednak, że są wywrotne, a poza tym nie zawsze prezentują się dostatecznie estetycznie, by zadowolić gust użytkownika kuchni.

Na szczęście dostępnym obecnie rozwiązaniem jest pomysł, by dozownik na detergent znajdował się bezpośrednio w zlewie. Pojemnik, wykonany zazwyczaj ze stali i tworzyw sztucznych, tworzy zgraną kompozycję z baterią kuchenną – i pod kątem wyglądu, i pod kątem tego, że jest zamontowany bezpośrednio w zlewozmywaku. Zazwyczaj to oczywiście tylko obudowa – pojemnik z detergentem umieszcza się wewnątrz konstrukcji, często pod poziomem blatu. W trakcie użytkowania takiego nowoczesnego zlewu wypada już tylko regularnie uzupełniać zapasy płynu w ukrytej przed wzrokiem butelce. Choć dozowniki to generalnie nieskomplikowane akcesoria, istnieje wśród nich jednak pewien wybór, pozwalający nabywcy wybrać konkretny model estetyczny – różnie uformowana może być przede wszystkim główka dozownika. Poszczególne dozowniki mogą też mieścić w sobie butelki o zróżnicowanej pojemności.

Artykuł powstał we współpracy : Sklep100.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *