Stroje kąpielowe dla dzieci – kupować czy nie?

stroje kąpielowe dla dzieci

Wielu rodziców wybierających się na wakacje z kilkuletnim dzieckiem ma problem z tym, jak ubrać swoją pociechę na plażę. Stroje kąpielowe dla dzieci budzą wiele kontrowersji – jeszcze parę lat temu nagi dwulatek kąpiący się w morzu był zjawiskiem zdarzającym się dość regularnie, a dziewczynki paradowały jedynie w dolnej części bikini nawet do piątego lub szóstego roku życia. Czasy jednak się zmieniają, a tym z nimi pewne niepisane zasady, dotyczące nagości u dzieci.

stroje kąpielowe dla dzieciNależy pamiętać, że plaża jest miejscem publicznym. Widok nagiego kilkulatka co prawda nie powinien nikogo gorszyć, same dzieci do nagości podchodzą zazwyczaj w całkowicie naturalny i swobodny sposób, jednak zdarzają się osoby przewrażliwione na tym punkcie. Zamiast dawać im pretekst do rzucania pogardliwych spojrzeń lub nawet zarzutów o szerzenie ekshibicjonizmu, lepiej jest zastanowić się, czy strój kąpielowy dla dziecka nie jest rzeczywiście dobrym pomysłem. Nie tylko zakrywa on sfery intymne, ale również chroni wrażliwą skórę przed promieniami słońca, co w przypadku kilkulatków jest szczególnie istotne.

Noszenie stroju kąpielowego może pozytywnie wpłynąć również na rozwój dziecka. Wspólny wybór takiego stroju można wykorzystać jako okazję do rozmowy z pociechą na temat sfer intymnych i tego, dlaczego należy je ukrywać je przed ubraniem, a także szanować cudzą intymność. W przypadku dwuletniego dziecka taka rozmowa może być co prawda niemożliwa, ale już czteroletnia pociecha bez problemu zrozumie główny przekaz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *