Koła typu non crush – czyli jakie?

Wśród bogatego i zróżnicowanego asortymentu kół, kółek i rolek, jakie są dostępne na rynku konsumenckim, dosyć znacząco wyróżnia się kategoria tych elementów, opatrzona dodatkowym określeniem „non crush”. Specyficzna nazwa to niejedyne, co wyróżnia tego typu kółka spośród innych. Prezentują się one bowiem nieco odmiennie, wręcz fantazyjnie, względem standardowych kół. Są w całości wykonane z tworzywa sztucznego (zazwyczaj jest to bardzo uniwersalny w swoich właściwościach poliuretan), w dodatku ukształtowanego w bardzo niecodzienny sposób.

Koła typu non crush – w czym tkwi ich wyjątkowość?

Koła tego rodzaju wyróżniają się przede wszystkim tym, że przestrzeń między ich powierzchnią toczną a centralną częścią prezentuje się bardzo niestandardowo – jest na wpół pusta. To, co można by uznawać za kluczową jakość i część każdego koła, czyli jednolitą masę ukształtowaną cylindrycznie, jest tutaj zastąpione przez ażurową konstrukcję, uzyskaną dzięki specjalnemu ukształtowaniu sztucznego materiału, tworzącego koło. Przypominają przez to nieco elementy, które można spotkać w zestawach klocków dla dzieci. Koła typu non crush (zobacz tutaj https://www.zabi.pl/pl/kolka-oferta/) odznaczają się dzięki temu niebywałą lekkością, która przydaje im wiele interesujących i przydatnych zastosowań. Te „niegniotące” koła można zaangażować między innymi do pracy z bardzo delikatnymi materiałami, które nie wyszłyby bez szwanku ze spotkania ze standardowymi kółkami.

Bardzo powszechną praktyką jest „zatrudnianie” kół typu non crush do produkcji papierowych kartonów – elementy tego typu są w stanie skłonić tekturę do zachowywania się w określony sposób, a przy tym nie wpływają destrukcyjnie na jej:

  • kształt,
  • właściwości,
  • prezencję.

Obecność takich kół czy rolek sprawia, że można bez obaw powierzyć wzbogaconej w nie maszynie delikatne arkusze papieru.

Co ciekawe, to jeszcze nie koniec zalet, płynących z zastosowania kół typu non crush. W ich mocy leży także wyciszenie pracy maszyny, gdyż same nie emitują żadnych niepożądanych dźwięków. Ich lekkość sprawia dodatkowo i to, że obracające się kółka nie pozostawiają żadnych widocznych śladów na materiałach, z którymi pracują. Bez obaw posądzenia o przesadę, można nazwać je sprytnymi i dyskretnymi pomocnikami pracowników fabryk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *