Jak ubrać dzieci na narty?

Każdy, kto kiedykolwiek spędził urlop w górach, wie doskonale, jak podstępna jest tamtejsza pogoda. Nie tylko serwuje miłośnikom górskich przygód zarazem chłód i silne nasłonecznienie, ale potrafi też zmieniać się zupełnie nagle i nieoczekiwanie. Dobranie odpowiedniego ubrania to niemałe wyzwanie, szczególnie gdy chodzi o należyte ochronienie dzieci – które co więcej planują szaleć na narciarskim stoku.

Jak ubrać dzieci na narty – kilka wskazówek

Spędzając czas jeżdżąc na nartach, decydujemy się na wystawianie ciała na intensywniejsze działanie czynników atmosferycznych. Przede wszystkim, mknięcie po górskim stoku to spotkanie z bardzo mocnymi podmuchami zimnego powietrza. Nie można zapominać także o zaspach śniegu, który otuli zimną pierzynką każdego, kto wykona fałszywy ruch – lub po prostu zapragnie zakosztować bardziej tradycyjnych śnieżnych zabaw. Więc jak ubrać dzieci na narty? W zestawie dla małego sportowca powinny pojawić się pewne kluczowe elementy:

  • getry lub kalesony – czyli ściśle przylegająca do nóg garderoba z ciepłego i miękkiego materiału

  • wierzchnie spodnie – powinny być nieprzemakalne, by zatrzymywać potęgującą odczucie chłodu wilgoć z dala od ciała

  • skarpety – ciepłe i grube

  • golf – lub inny sweter otulający tułów i ręce (lecz golf świetnie ogrzeje także delikatny obszar szyi)

  • polar – kolejna warstwa ciepłej dzianiny dla komfortu górnej części ciała

  • kurtka – podobnie jak wierzchnie spodnie, nie powinna przemiękać; niekiedy jest stanowi z nimi komplet i jest wykonana z tego samego materiału

  • rękawiczki – z uwagi na to, że dzieci będą szaleć w śniegu, rękawiczki powinny prezentować takie właściwości, jak reszta odzieży wierzchniej

  • czapka lub kominiarka – ta druga ewentualność sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy planowany pobyt na dworze ma być wyjątkowo długi lub gdy można się spodziewać wyjątkowo niskiej temperatury. Kominiarka osłania całą powierzchnię twarzy, chroniąc najdelikatniejszy obszar dziecięcej skóry.

Oczywiście udanej całości powinny dopełniać także dobrze dobrane, dodatkowe akcesoria ochronne. Mowa tu przede wszystkim o kasku, który znacząco zwiększy bezpieczeństwo zabaw na śniegu, a także gogle – dzięki którym mały narciarz nie straci z oczu ani trasy, ani towarzyszy zabaw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *