Jeździki dla dzieci

jezdziki

Jeździk to pierwszy pojazd każdego maluszka, który zaczyna już sam chodzić, biegać i interesować się otoczeniem. Przy tym wszystkim, nie ma już ochoty siedzieć w wózku i być prowadzonym przez rodziców. W takim wieku należy postawić na indywidualny rozwój i kupić dziecku coś, co pozwoli mu na samodzielność i odciąży choć na chwile rodziców.

Jeździki dla dzieci

jezdzikiJeździków jest wiele – samochody, motocykle, postacie z bajek. Do wyboru, do koloru. Najważniejsze jest jednak to, by dziecko czuło się bezpiecznie w takim pojeździe. Maluszek zatem musi siedzieć stabilnie  a jego stopy, w całości powinny opierać się o podłoże. Jeździk powinien mieć ergonomiczną kierownicę, odpowiednio dopasowaną do wzrostu dziecka. Nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek niedociągnięcia, gdyż może to grozić upadkiem i być niebezpieczne dla małego kierowcy.

Pojazd idealny w każdym wieku

Jeździki występują w różnej formie: samodzielne lub z drążkiem, którym mogą sterować rodzice. Jest to zatem bezpieczny sposób na naukę malucha samodzielnej jazdy. Pasują zarówno do dziewczynek, jak i chłopców. Zarówno dla 1-2 latków, ale i dla starszych dzieci.

Jeździki pozwalają na rozwój dziecka – zarówno pod względem koordynacji ruchowo-przestrzennej ale i intelektualnej. Pojazd ten wymaga od dziecka odpowiedniego ułożenia ciała, myślenia o przeszkodach, podejmowania decyzji w sytuacjach potencjalnego zagrożenia (na przykład leżąca na podłodze przeszkoda w formie misia czy klocków). Jeździki to idealny sposób na samodzielne przemieszczanie się malucha, z którego będzie korzystać każdego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *