Czym jest piłka do ćwiczeń?

Piłka ćwiczeniowa, zwana również piłką szwajcarską, jest piłką zbudowaną z miękkiego elastycznego o średnicy mierzącej kilkadziesiąt centymetrów i wypełnionego powietrzem. Ciśnienie powietrza zmienia się przez usunięcie trzpienia zaworu i napełnianie powietrzem. Piłki do ćwiczeń są najczęściej stosowane w terapii fizycznej oraz treningu sportowym. Mogą być również używane do treningu siłowego.

Piłki do ćwiczeń często określane są jako piłki szwajcarskie, jednak znane są również z wielu innych różnych nazw, takich jak na przykład piłki wyrównawcze, piłki fitness, piłki gimnastyczne, piłka fizyczne, piłki pilates, piłki szwedzkie, piłki terapeutyczne lub piłki do jogi. Od momentu rozwoju piłek do ćwiczeń w terapii fizycznej w warunkach klinicznych, zaczęły być one stosowane także w treningu sportowym, jako część ogólnych zajęć fitness. Zostały również włączone do alternatywnych ćwiczeń, takich jak joga i pilates

Fizyczny obiekt zwany piłką do ćwiczeń został opracowany poprzez zastosowanie procesu formowania dużych kul plastycznych odpornych na przebicie. Piłki do ćwiczeń zostały po raz pierwszy wykorzystane w programach leczenia noworodków i niemowląt. Następnie ćwiczenia z piłką wykorzystywane były również w terapii fizycznej i w leczeniu neuro-rozwojowym. Na podstawie koncepcji kinetyki funkcjonalnej zdecydowano się na stosowanie piłki do ćwiczeń w leczeniu dorosłych z problemami ortopedycznymi lub medycznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *