Pulsometr – osobisty trener

Pulsometry zaliczane są do grona tych urządzeń o których jeszcze kilka lat temu nikt praktycznie nie słyszał, a bez których w dzisiejszych czasach wielu sportowców nie wyobraża sobie codziennego treningu. Pulsometr bardzo często określany jest mianem „osobistego trenera” i nie ma się co temu dziwić, ponieważ sprzęt ten jest nie tylko doskonałym motywatorem do pracy, ale przede wszystkim urządzeniem, które ma za zadanie zapewnić najwyższą efektywność treningu.

Zegarek z pulsometrem – największe zalety

Pulsometry, które dostępne są na rynku różnią się między sobą wieloma funkcjami, ale ich główne zadania pozostają zawsze takie same. Pulsometr to urządzenie, które mierzy tętno podczas treningu i informuje o tym, jak duży jest wysiłek i w jakim tempie odbywa się spalanie tkanki tłuszczowej. Obliczanie tętna jest nie jedyną zaletą pulsometrów. Urządzenie to motywuje użytkowników do zwiększonego wysiłku i ostrzega przed przekroczeniem niebezpiecznego dla zdrowia tętna. Każdy profesjonalny zegarek z pulsometrem ma możliwość ustalenia górnej i dolnej granicy tętna, czyli tych parametrów, których nie można przekraczać podczas codziennego treningu. Dobry pulsometr zaalarmuje w sytuacji kiedy sportowiec nie będzie podejmować zbyt dużego wysiłku, jak i również w sytuacji kiedy to przekroczona zostanie górna granica swoich możliwości.

Dodatkowe funkcje pulsometrów

Nowoczesne pulsometry wyposażone są w bardzo wiele dodatkowych funkcji, które są niesłychanie przydatne podczas treningu. Można znaleźć modele z podświetlanym zegarkiem, dzięki czemu można trenować w nocy, jak i również modele, które posiadają licznik spalonych kalorii, czy też opcję umożliwiające podsumowanie rezultatów treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *