Lubisz pływać? Zacznij od kąpielówek!

Strój kąpielowy to podstawowy element wyposażenia każdego, kto chce popływać. Niestety, bez kąpielówek wypad na basen stanie się właściwie niemożliwy.

Strój kąpielowy to nie to samo co strój plażowy czy bikini. Na plaży więcej jest dozwolone jeśli chodzi o odkrywanie ciała, a do tego plaża służy do odpoczynku, a nie jak pływalnia do uprawiania sportu. Dlatego też od kilu lat jest przekonanie, że kąpielówki do pływania powinny być dobrze dopasowane tak, by się czuć komfortowo i pewnie (nic nie powinno się przesuwać w czasie pływania), a do tego nie powinien krępować ruchów. Biorąc to pod uwagę okazuje się, że panie muszą raczej na pływalnię wybrać się w jednoczęściowym stroju.

Coś więcej niż zwykły strój kąpielowy

Wybór stroju kąpielowego niestety nie należy do najłatwiejszych. Trzeba jednak podkreślić jego sportowy charakter. Istotną kwestią w wyborze kąpielówek będzie więc materiał. Powinien być odporny na działanie promieni UV, a także chloru. Tu możemy mieć pewność, że kąpielówki Arena są stworzone z takiego materiału, dzięki któremu dłużej będzie można nacieszyć się ich kolorem i dobrym stanem.

Kąpielówki powinny być idealnie dopasowane do sylwetki pływaka. I to zarówno pod kątem przylegania materiału czy swobody ruchów, jak i ukrycia pewnych niedoskonałości sylwetki. Każdy musi w swoim stroju kąpielowym czuć się tak dobrze, że na basenie będzie myślał o pływaniu, a nie zamartwianiu się swoim wyglądem.

Wiele dylematów przy wyborze idealnego stroju kąpielowego na pewno będą miały kobiety. W ich przypadku najistotniejsze jest dopasowanie stroju w okolicach biustu, by w czasie pływania materiał nie przesunął się odsłaniając piersi. To bywa kłopotliwe. Dlatego dobrym wyborem może być strój ze skrzyżowanymi ramiączkami na plecach. Bardzo popularne w ostatnich sezonach są również przedłużone nogawki stroju. Dodaje to nie tylko pewności, ale wówczas sylwetka staje się bardziej opływowa, a pływanie łatwiejsze i efektywniejsze.

Kilka rad, jak dbać o strój kąpielowy:

  • Po wizycie na pływalni, strój trzeba dobrze wypłukać, wykręcić i pozostawić do wysuszenia;
  • Jeśli na basenie był chlor, najlepiej kąpielówki wyprać;
  • By chronić kolor, lepiej nie suszyć stroju na grzejniku lub w promieniach słońca;
  • Na basenie (głównie na zjeżdżalniach) unikaj szorstkich powierzchni, które mogą pozadzierać strój.

Wytrzymałość strojów kąpielowych zależy przede wszystkim od ich wykonania i użytego materiału. Wśród pływaków bardzo popularne i chwalone są kąpielówki Arena. Ich cena w stosunku do jakości jest bardzo dobra, a do tego jest dużo modeli do wyboru. Z pewnością takie kąpielówki posłużą przez kilka dobrych lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *